H O L K Y S I K O R K Y
o Klárce a o Aničce,jejich mamince a trošku i tatínkovi,veliteli malých hasičů
pozadí blogu: staženo ZDE

Kontakt na autorku blogu - Sikorku tu: SikorkaAlena@seznam.cz


ČISTĚ PRO INFORMACI - NA KLÁRKUNENÍ VYHÁŠENÁ ŽÁDNÁ SBÍRKA!!!!


Co dále po roce(jaké pomůcky byly a jsou pro nás vhodné)

14. června 2009 v 19:43 |  Co nám pomáhá(kompenzační pomůcky)

Rehabilitační kočárek


kolem roka a půl se Klárka pomalu nevešla do sporťáku. Začaly jsme tedy uvažovat o zakoupení jiného kočárku,který by byl "větší" a taky na míru.
Aby se při sezení nehoupala na všechny strany. Aby z něj nemohla vypadnout. Aby vydržel,alespoň 3-5 let.

Nakonec se pro nás ukázal ideální Paltron Tom (velikost - mini),Klárka je opravdu drobná a do tohoto kočárku se krásně vešla,ale "neplandala" v něm.

Kočárek platí pojišťovna(celý!!!),dokupovali jsme pouze zimní pytel(levně-byl ve slevě),tašku pod kočárek(kam,kam,kam já bábovičky na písek dám)a pláštěnku. Daly se dokoupit i další věci,ale ty pro nás nebyly aktuální.
Jé ted jsem úplně zapoměla,..doplácely jsme také stříšku nad kočárek(ta tedy byla docela drahá).
Náš Tom(mini)-od patronu.

Klasické chodítko


Přesto,že je "zakázané" na jezení-v době kdy jsme neměly ještě RHkočár a ze židličky prokluzovala,ta naše žížalka hubená, bylo ideální. Nebývala v něm více než 10 min denně(no byly i výjimky,kdy déle).
Když jsme jí do něj dali poprvé byla nadšená. Časem z chodítka vyrostla,tak putovalo na půdu.

Lezítko


Tuhle věc jsme měli zapůjčenou z ranné péče. Je super,pro ležící děti. A je fyzicky náročná. Někdy když jsem chtěla,aby maličká déle spala, dala jsem jí na chvilku jezdit na lezítku-krásně se unavila a pak opravdu spávala(no hlavně po obědě) o něco déle. Průměrná doba našeho odpoledního spánku je od dvou let asi tak 40min.
Posilují se tím hlavně svaly na rukou a na zádech.

Stojítko(vertikalizátor)


Dostali jsme na týden zapůjčený od Otto Bocka. Paráda. Osvědčil se. Zapojují se na něm všechny svaly na těle a Klárka se na něm dokonce s ochotou učí. A vidí co dělám na kuchyňské lince-konečně může taky pomáhat(ujídat piškoty, někdy i mrkev nebo prostě to co jde)
Ted si žádáme o vlastní, doufáme,že na pojišťovně nám budou nakloněni(pomůcku tohoto typu vyrábí i levnější výrobce,ale nám je velká)

No mě by se to líbilo. Ale ani ortoped ani neuroložka nám nedali doporučení(ale řekla paní neuroložka,že kdyby se ukázalo,že Klárka nebude ťapkat-a toto stojítko se pro ní stane pomocníkem,tak nám ho samozřejmě napíše-zatím si ale myslí,že chůzi zvládne Klárka do té její pětiletky-prý už má pěkně nakročeno).
A také,proto že Klárka začala lézt(hurá,hurá,hurá),krásně(dokonce přes nákrok-tak jak to má být)se staví,mohlo by se stát,že jí tato pomůcka "zabrzdí".
A taky máme plánovanou operaci kyčle. ¨
Takže konečný verdikt zní: o vertikalizátoru se pobavíme s lékaři po prodělané operaci,zatím máme cvičit,cvičit,cvičit. Pohyb,pohyb,pohyb.
A žádné ulejvání vážení.

Rohová židlička Leckley


I tato pomůcka je od firmy Otto Bock. Je to ale úprava nábytku pro postižené dítě, proto nám její poměrnou část zaplatí(s chutí,s velkou chutí)zaplatí úřad sociálního zabezpečení(tam jak vydávájí na auto vozíčky),něco si zaplatíme sami a na něco nám přispěje nadace(doufám).
Výhodou židličky je její skladnost a přenositelnost v podstatě kamkoliv(celkem cestujeme,takže se tato pomůcka hodí)
Je to super věc pro děti,které sami sedí,ale dlouho nevydrží(no to jsme přece my)a taky pro děti,kterým klasická reha židlička nevyhovuje(no a to jsme taky my)-třeba proto,že nemají rádi pásy.Chodítko pro děti - RHČní


-tak o tom zatím jen přemýšlíme,snad ho tento měsíc vyzkoušíme, a pak uvidíme. Je opět od firmy Otto Bock. Opět stejně jako před tím.

Chodítko se odkládá,zase nám čáru přes rozpočet udělala ona plánovaná operace kyčle,uvidíme pak.


Naši pomocníci na procházky ven

No kočárek,ten je jasnej!!

A také využíváme autíčko odrážedlo a tříkolku odrážedlo.Dosud jsme hlavně jezdili po vjezdu k baráčku.Ale ode dneška(10.6.09)jsme nejlepší!!!
A víte proč?
Umíme totiž už jezdit i dopředu!!!!!!!Takže zvládneme cestu na hřiště a zpátky(je to 200m)bez kočárku(do vršku mamina pomůže).


Jedééém!!!!
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama