H O L K Y S I K O R K Y
o Klárce a o Aničce,jejich mamince a trošku i tatínkovi,veliteli malých hasičů
pozadí blogu: staženo ZDE

Kontakt na autorku blogu - Sikorku tu: SikorkaAlena@seznam.cz


ČISTĚ PRO INFORMACI - NA KLÁRKUNENÍ VYHÁŠENÁ ŽÁDNÁ SBÍRKA!!!!


Kdo se o nás stará

14. června 2009 v 19:43 |  Návštěvy u lékařů

Centrum vývojové péče

Tak sem už chodíme jen tak jednou za rok, ukázat se zvážit(konečně se můžeme pochlubit i většími přírůstky na váze než 500 g za půl roku,jo,jo, po druhém roce začala jíst Klárka i méně zdravé věci-třeba nanuky a hned je to znát).

Tady nás změří(no velký jsem docela dost-na to,že máme vrozenou vývojovou vadu a že když se malinká narodila měřila 42 cm)
Tady nás taky zváží(jsem z toho vždy dva dny nervozní, cpu jídlo do Klárky horem dolem,aby byly přírůstky),tady se rozhoupe váha a ......chvíle napětí......a jako obvykle(jí Klárka jak dřevorubec, přibírá jak mravenec-dečko po dečku), po třech a půl letech už to prostě neřeším.

Neurologie

Tady paní doktorka sleduje náš opožděný psychomotorický vývoj. Posledně jsme celou návštěvu na neurologii prořvaly,ale nakonec jsme ukázaly úplně všechno co umíme. Dodnes nevím,proč tak plakala,ale bylo to v období,kdy v podstatě byla jedno slzavý údolí(naštěstí už to přešlo)


Oční

Dvě dioptrie(-),jsou prostě dvě dioptrie. Líbí se nám to,ale naprosto nespolupracujeme(a přitom vím,že to umí,že by uměla ukázat,ale prostě nechce). Nosíme brýle,a nosíme je s chutí(nesundavá,jen když se vzteká,tak je sundá a dá si je do pusy-no tam jsou jí platný)


Zubař

zatím se jen chodí Klárka vozit do křesla. Na jednom zoubku má ted ošklivý kazík(takže se to asi bude muset začít nějak řešit). Celkem spolupracuje,pusinku otervře, zoubky si dá prohlídnout, no nějaký zákrok se zatím nedělal.....tak uvidíme časem jak to půjde

Ortopedie

Zde nám hodný pan doktor "hlídá" naši špatnou levou kyčel(no vlastně nejen kyčel,celou kostru). Po posledním rentgenu to vypadá,že nás operace nemine,čekaly jsme to,ale stejně.....ach,jo.


Rehabilitace

Pomoc,pomoc, pomoc- tady nás každé 3 týdny(pokud nejsme někde v trapu) čeká kontrola cvičení námi velmi opravdu velmi neoblíbené VOJTOVY METODY. Pokud děláme s Klárkou vojtovku formou hry,ani si nevšimne,že cvičí a cvičí s chutí. V nemocnici ovšem na nás nemají potřebné dvě hodinky(na adaptaci,na pohrání si, na nenápadné zahájení cvičení, na malou pauzičku a na velkou pochvalu)čas. Kam by taky přišly a kolik dětí by asi odcvičily,kdyby se s každým párali a všem říkaly: Natáhneme budíček a zmáčkneme bodíček........, nejsi polínko,kdepak máš kolínko,...a tak. Takže cvičení(ač ho doma děláme ochotně-přeochotně),tam prostě prořvem. Naštěstí jsme tak za půl hodinky hotový(obě).

Speciální pedagogika

Tak nějak zatím nevím,jestli pro to neudělám samostatnou rubriku(protože je toho tolik,co musíme zvládnout,tolik co se musíme a budeme učit)..........

Uvedu příklady,ale později,až to zpracuju tak nějak přehledněji.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama