H O L K Y S I K O R K Y
o Klárce a o Aničce,jejich mamince a trošku i tatínkovi,veliteli malých hasičů
pozadí blogu: staženo ZDE

Kontakt na autorku blogu - Sikorku tu: SikorkaAlena@seznam.cz


ČISTĚ PRO INFORMACI - NA KLÁRKUNENÍ VYHÁŠENÁ ŽÁDNÁ SBÍRKA!!!!


Říjen 2012

Jak bylo něco špatně,

27. října 2012 v 22:00 | Sikorka |  Povídky na téma týdne
ale nakonec to bylo vlastně dobře.

Stála uprostřed kuchyně, rozčarovaná. V jedné ruce držela skleničky, které přinesla zvenku, v druhé ruce neměla nic a měla co dělat,aby si jí netrčila do pusy,aby nemusela začít řvát.

Zase si přivedla kamarády. Nic proti. V jejím věku to dělávala taky, taky jich měla víc než dost,a taky s nimi lítala, taky se s nimi chodila domů napít, taky lítali u jejích rodičů po zahradě, dvoře a tak.

Mami,musíš pochopit,

26. října 2012 v 22:00 | Sikorka |  Aniččino-ze života slečny P.
že,aby ten punk(punk,rock-prostě tvrdší hudba)stál za to a dal se poslouchat, MUSÍ to prostě řvát. Argumentovalo moje starší dítě,když si pouštělo velmi hlasitě Mandrage.

Ve srovnání s některými jinými oblíbenými jsou Mandrage úplně v pohodě. Ale ne na milion decibelů.

To bylo tak. Ve škole dostaly za úkol na hudební výchovu si vytvořit referát na oblíbeného interpreta. Maminka tedy rovnou zakázala skupiny typu Tři sestry, Doctor. P.P(ač toho si,např. při uklízení,poslechne i sama,...ale nějak se jí nezdály do školy až tak vhodné ty dvojsmyslné texty:-),a Pečený takové má téměř všechny).

Uvažovalo se dál. Prohledaly jsme CD,co máme doma. Popř. maminka by mohla stáhnout a vypálit. Pro vlastní potřebu se to smí. Maminka stáhne,to umí. Nahraje na "flešku" (to umí celkem taky....sice ne úplně vždy dobře,ale většinou zvládá),ale ve vypalování pokulhává (matka Sikorka prostě není ochotná prostudovat si návod:-),čeká jestli se too naučí dítě samo).

Zahraniční jsme zavrhli. Máme jich dost,ale na oldies(jak řekla) a ještě k tomu rokový,referát dělat nebude(U2, Scorpions, Metallica, a ještě jsme našly něco..). Ani na český oldies, a už vůbec ne na Katapult(vložil se tatínek se svým nápadem). Zahraniční nové jako např. Selena Gomez,Pitbul a pod. zamítla maminka(a taky nic o nich neví,jenom zná jejich písničky).


Tak jsme to vzaly(už zase jenom maminka s Aničkou) podle abecedy:-).
Do užšího výběru se dostali: D. Landa(maminka směřovala k muzikálu Tajemství, Anča ke Chcíply dobrý víly), Lucka Bílá(náhradnice), Dara Rolins, Rytmus,Divokej Bill a Mandrage.

Divokej Bill byl vítězem, posloucháme celá rodina. Jenže Divokého Billa poslouchají asi všichni. Než na Anču došla řada,mělo jako referát Divokého Billa již několik dalších spolužáků. To se paní učitelka musí radovat,když pravidelně, každý pátek poslouchá..."To je to tvoje malování vzdušnejch zámků,holejma rukama tě nezachrání, už máš na kahánku....."

No a dcera tedy týden před tím,než přišla na řadu, se rozhodla,že Divokého Billa nechce. Udělá referát na Mandrage...neboť jsou plzeňskou skupinou.
To by šlo, zajásala i matka a jala se stahnout, a pak se pokusit i vypálit jejich CD. Jako přílohu k referátu měly mít ukázku jejich tvorby.
Takže tak. Stáhla. A nevypálila(asi někde dělá chybu,ale už ví trošku jak). Naštěstí u nás v obci žije muzikant, a ten má prostě všechno(český). Hezky jsme poprosily, no a CD Mandrage nám tedy vypálil(asi nedělal nikde chybu).

Tak tady je, referát na Mandrage(dělala zcela sama, nezasahovala jsem - za úkol to měla ona, já jsem jenom zkontrolovala,aby tam nebyly pravopisné chyby):
Jo,jo....


....jeden algifen punk rock je fajn....(i nahlas)
Jo, a ten klip při poslechu paní učitelka nevidí:-).

PS: Pro návštěvníky z jiné planety, z planety Píše(sděluje,blbne)atd.....jen malé podotknutí. Aby ten referát mohl být takhle pěkný musely(já s Aničkou)jsme sehnat a pak rozstříhat plakát.
Plakát jsme sehnaly snadno. Byl tam. Stačilo ho koupit. Ano, byl přesně tam,kde si myslíte. V Bravu.


"Tak paní řidičko,

24. října 2012 v 22:00
doklady prosím", povídala policistka,co mi společně s kolegy zastavila.

(a že prý je náročné září, ha,ha,no....já mám letos nějaký náročný říjen).

Paní řidička(tedy já) vytáhla řidičák a jala se hledat občanku. Paní řidička má občanku novou, kartičkovou, chvilku jí trvalo,než jí to došlo a našla.
"No ještě něco" řekla policistka,a když viděla,že řidička tápe,a neví,co se po ní požaduje, zkonkretizovala požadavek na zelenou?(asi)kartu(či něco takového) a malý technický průkaz(ještě,že řidička ví,že technické průkazy jsou dva - velký - ten zůstává doma, a malý ten je v autě).

Podvodník,

19. října 2012 v 22:40 | Sikorka |  Total brutal
prachsprostý, pitomý, prostě podvodník postává před Penny-marketem.
(no a konec srandy).
Podvodník opravdu postávál před Penny-marketem. V Plzni přímo ne, ale v Kralovicích. Nevím jestli tam stál poprvé, nebo už poněkolikáté. Nevím,jestli stává i jinde. Jisté je, že se vydával za zástupce občanského sdružení Plamínek a vybíral peníze.
Pro Klárku. Pro naši Klárku.
Prodával náramky za 50Kč.

Měl tam napsáno,jak se Klárka jmenuje,co jí je, a taky to že je z Frenštátu pod Radhoštěm a je jí 5 let.
Podle všeho ukradl Klárky příběh z některé z nadací,které nám přidávaly na kompenzační pomůcky, možná tady od nás z blogu....i když to asi ne, to by věděl,že malé je sedm).

OSOBNĚ NIC NEVÍM O TOM,ŽE BY SE TEĎ MĚLY NA NAŠÍ KLÁRKU VYBÍRAT PENÍZE

a už rozhodně ne, přes jakési občanské sdružení Plamínek

Prostě někdo vlezl na net,našel někde náš příběh,a vydělává na postižení. No že se nestydí.

Proto prosím všechny,kdyby jste se s tímhle někde setkali, informujte mě o tom, a jemu nic nedávejte.

A já přemýšlím co teď s tím?
Zavřít blog? Asi blbost. Odsud myslím, informace neměl. A i kdyby. Zamykat nechci. Prostě nechci. A nemohla bych Vás varovat.
Už si o nic nežádát a požádat ty nadace,které nám pomohly,aby stáhly náš příběh? Asi taky blbost.
Ale nechce se mi nechat to jen tak bez odezvy. Nehledě na to,že díky nám, někdo další někoho okrádá. Podat trestní oznámení na neznámého pachatele??
Mohla bych, myslím. Jenže co mu policie dokáže? Když řekne,že prodal náramek jenom jeden, udělají na něj bububu...

Takže ne.
Takže tak.

Nadace, které nám přispěly jsou:
Dobrý skutek(příspěvek na sedačku)
J + T fond(příspěvek na chodítko)
občanské sdružení Lísteček(příspěvek na "učební" pomůcky)

Sdružení,se kterými spolupracujeme:

a ještě musím zmínit, zúčastnili jsme se projektuMisse 003.

A to je všechno.
Rodi-Nej-fest

19. října 2012 v 20:00 | Sikorka |  Anička a Klárka-ségry spolu
...slíbila jsem původně holkám návštěvu Pilsner festu a Rybičky 48. Jenže ten den pršelo. Však víte.

Proto upozornění z Klárky školky,že za plzeňskou Plazou bude jiný festival,tedy Rodi-nej Fest, jsem celkem přivítala. Neděle odpoledne(ale jo, to by šlo,i když v pondělí se už jde do školy).

Rodi-nej-fest byl o všem možném i nemožném. O stánku,který tam ze školky měli i s prezentací(a měli to udělané moc pěkně). Ale k tomu se dostanu.

Píseň jezdců písečných

17. října 2012 v 22:00
s větrem zpíval si i řidič Ávie,či menšího náklaďáčku, co jel přede mnou.Nejspíš.

....tak jsem si tak v minulém článku libovala,jak krásně jsem zvládla ten přechod z režimu prázdninového do režimu školního,jak krásně jsem to září zvládla......září jo. Teď je ale na řadě říjen....(nejen v září se daří)

Vracela jsem se ze "školky" kam jsem odvezla Klárku domů. A v nedalekém maloměstě T. ,opravují silnici. Opravují jí asi dobře, ale dlouho. V provozu pouze jeden pruh.

A tam se to stalo. Prostě se té Ávii,či menšímu náklaďáčku,co vezl písek otevřela korba. A písek se vysypal na silnici. Naštěstí ne před moje auto, přede mnou bylo aut ještě několik. Za mnou taky.
No co teď. Provoz na všech frontách zastaven. Protijedoucí posláni jinudy - měli červenou, ti se měli. Jenže co my,ostatní,za řidičem s pískem?
No...přesně to. Z jedný strany horký asfalt, z druhé strany pangejt(a to celkem hluboký, pěkně se svažující, rozhodně se nedá sjet, přejet a tak).

A prázdniny skončily

16. října 2012 v 20:00 | Sikorka |  Střípky všedních dnů
už dávno. Co dávno,před měsícem a půl(a i tady na blogu, co mělo být zaznamenáno, zaznamenáno je:-), ostatní může upadnout v zapomnění:-)).

Ukončila jsem anketu, kdo jak mi znáte.
Vyhodnocení - většina lidí nás zná pouze z blogu, někdo i osobně, někdo je náhodným návštěvníkem....Vás všechny vítám.

Ale proboha,kdo z Vás mi znáte úplně jinak než z blogu, nebo z blogu a osobně? To jde?
I když mám takové podezření,že jeden hlas je ségra, ještě jeden Lentilka(tam odvozuji dle komentáře - z vyprávění ségry??),ale ostatní to tedy tápu:-).

Foukací fixy

15. října 2012 v 21:25 | Sikorka |  Střípky všedních dnů
aneb jak jsem tentokrát nefotila nebo také malé reklamní okénko

Foukací fixy jsou bezva věc.

Ke konci srpna(předposlední víkend:-)) jsme měli oslavu všech našich svátků(já, Klárka a tatínek máme v jednom týdnu, a Anička 3 týdny před námi, tak na nás čeká).
Na oslavu se nedostavila jen ségra s klukama(přítelem a synem:-):-)), jinak přišli všichni.

V Srní na Šumavě

10. října 2012 v 23:01 | Sikorka |  Anička a Klárka-ségry spolu
jsme o prázdninách byly už poněkolikáté.
Tentokrát ale poněkud krátce. Srní na Šumavě byl(pro mě a Klárku) poslední prázdninový výjezd:-).

Pobyt byl od čtvrtka do neděle. Jenže my,nebo spíš já a holky, prostě nemůžeme nikde zůstat celou dobu:-). Anička totiž už v sobotu odjížděla na tábor. Napřed jsem myslela,že bysme si sbalily věci na tábor sebou....a rovnou ze Srní by jsem jí tam odvezla. Jenže to chtělo,aby s námi jel i táta,jenže tomu to nějak nevycházelo(dělali s kamarádem klobásy, a taky měli pánskou jízdu,a taky vidina volna bez příšer slečen mu nebyla proti mysli:-)).

Dokonalý dvouleťák?

5. října 2012 v 22:16 | Sikorka |  Klárka mrňous
Znáte básničku?

Jakube,Kubíku dosáhneš už na kliku?
Tak ne,tak ne,tak ne,
jen ať klika cvakne.
(možná je to trošku jinak,vypadá to na nějakou lidovou slovesnost).

Je to mrňous, a má jednu ruku dlouhou....no a tu druhou pro jistotu rychlou.

Špatný navigátor

1. října 2012 v 0:10 | Sikorka |  Aniččino-ze života slečny P.
jsem já.

Víte co je skvělé? Že Klárky "školka" má (sice omezeně), ALE MÁ otevřeno i o prázdninách. Že to s nadpisem vůbec nesouvisí? To se zase až tak úplně říct nedá...

Rozhodli jsme se,že až bude Klárka ve školce(myslím druhý týden v červenci),uděláme si výlety jenom s Aničkou. Mě tedy napadlo,že výlety by si udělal jenom tatínek s Aničkou...no neprošlo to.
Tatínek strávil několik hodin na internetu,aby přesně naplánoval kam(jsme prostě každý úplně jiný, mě by napadlo město jméno,zvíře,věc - místo,památka,akce pak bych(pokud bych netrefila) našla trasu v mapách a vyrazila. Co bych nevěděla, jistě bych se doptala.