H O L K Y S I K O R K Y
o Klárce a o Aničce,jejich mamince a trošku i tatínkovi,veliteli malých hasičů
pozadí blogu: staženo ZDE

Kontakt na autorku blogu - Sikorku tu: SikorkaAlena@seznam.cz


ČISTĚ PRO INFORMACI - NA KLÁRKUNENÍ VYHÁŠENÁ ŽÁDNÁ SBÍRKA!!!!


Listopad 2012

Osvícená matka

29. listopadu 2012 v 22:37 | Sikorka |  Aniččino-ze života slečny P.
Sikorka dala(po naléhání kamarádek, po přečtení mnoha(asi dvou)článků na internetu, po přemlouvání přímo dcerou,po úžasu babičky - jak je vůbec možné,že ho nemá???)svojí starší dceři Anče kapesné.

Raději trošku víc než míň,aby do začátku vyšla(dvě částky, částku na autobus a částku na útratu).

Plzeň NAPOSLEDY říká sýýýr!!!!!

26. listopadu 2012 v 19:35 | Sikorka |  Spíš fotem než slovem/doku foto
Poslední kolo plzeňské fotosoutěže je tady. A nebíte mi prosím, fakt, už je to naposledy.

O soutěži všechno si přečíst můžete zde:http://fotosoutez.plzen.eu/(ale to už asi víte).

V předchozích třech jsem se neumístila. No vybírá se 16 fotek z mnoha. A v Plzni(i okolí)je hodně, opravdu hodně opradu dobrých fotografů - amatérů i profesionálů.

A já, Sikorka, fotím....no průměrně(ale myslím,že se lepším).

Komentáře k fotkám a čísla fotek tentokráte nahoře nad nimi. Protože se blíží uzavírka soutěže, napiště mi prosím,čísla fotek,které se Vám líbí nejpozději do čtvrtka(29.11. 2012). Děkuji.
(ideální počet Vámi vybraných fotek by měl být 3:-), může být i méně i více, ale prosím,prosím,nepište,že se líbí popř. nelíbí všechny stejně).
Díky:-).

Tohle poslední kolo, jsou poprvé některé fotky upravované i jinak než ořezem na 13x9:-) a rámečkem:-).

1. Plzeňská věž - černobílá, podzimní červánky

Zamykám...

22. listopadu 2012 v 23:15
..blog ne(ten i přes okolnosti...a nebo právě kvůli nim zůstane veřejný)

...zamykám jezírko na zimu, zamykám břehy i hladinu.....(no a dál si to nepamatuju).

Takhle v neděli, pěkně po hasičích, volá mamina spřátelených hochů:"Hele v sousední vesnici H.(tam jak jsme v létě u nich byly-já a holky-na chatě) zamykají jezírko, paráda akce, pojedeme?"
A protože jsme nic neměly(no tedy ani kočárek - ten bývá ve školce,kde ho nechávám a odvážím si jenom,když něco plánuji,a takhle akce byla neplánovaná),tak že jo, že tedy jedeme.

Akorát jak s Klárkou. No do nosítka,tedy. Klárka jásala, v nosítku zas až tak často nebývá.

Anča nejásala, zkoušela ukecat tatínka,jestli by si nenechal Klárku doma. To jsem zatrhla já. Buď obě nebo žádná.

A jak to celé dopadlo?

21. listopadu 2012 v 22:57 | Sikorka
S podvodníkem? Podvodník vypadá to,žádný podvodník není(alespoň v to doufám). Spíš mladý nadšenec(na mě tak působil a ostatně na muže také),který při snaze pomoci udělal dva docela velké kopance.

K věci,aby bylo alespoň trošku jasno.
Plamínek o.s. je staronově vzniklé sdružení:-).

Staré sdružení Plamínek se rozpadlo(vedení) a nově jej převzal p. P.S. Pán(no spíš mladý muž)s nímž jsme měli v pondělí(19.11.2012) sraz.
Sdružení je zapsané tam,kde má být....http://aplikace.mvcr.cz/seznam-obcanskych-sdruzeni/, IČ o.s. Plamínek.: 22849971,je tedy oficiální.

V pondělí ráno jsme nevěděli,co čekat. Trošku jsme se i báli. Tak jsme jako místo oficiálního srazu zvolili Cross Café(nahoře v Plzni v "Mrakodrapu").
Jednak je to tam pohodové, atmosféra dost uvolněná....a také....ač je to místo veřejné, je možné,aby se tam uskutečnila i soukromá schůzka(a taky mají výborný kafe a sendviče).

Mohlo se stát asi cokoliv. Mohl přijít bouchač s ostrými lokty,který by se nás mohl pokusit vydírat, mohl přijít uhlazený přesvědčovatel,mohl přijít klidně někdo s nímž bychom se cítili ohroženi. Ale nenapadlo nás,ani ve snu,že přiběhne mladý kluk, plný ideálů a nápadů. No jo.
Pan předseda o.s. Plamínek pan P. S. nás překvapil. Vysvětlil,jak všechno vzniklo(a vzhledem k tomu,že ve verzích,které vyprávěl on, se s verzemi,které dáli vědět lidé nelišil - a dokonce přiznal i to zatčení policií),myslím,že doopravdy došlo k omylu.

Tak tedy. Pan P.S. po převzetí sdružení se rozhodl,že sdružení pomůže konkrétnímu dítěti. Naší Klárce(bůhví čím ho oslnila:-)). Ale zapomněl,že by o tomhle měl informovat také nás, Klárčiny rodiče.
Nechal vyrobit magnetky, a rozjel sbírku(má jí povolenou od ministerstva). No rozjel....prý vybíral pár dní,zkušebně.

Já(a i můj muž, vzala jsem ho na schůzku sebou, raději)si vážíme lidí,kteří se snaží pomoci. Ale tady to prostě od začátku bylo celé postavené špatně.

Dohodli jsme se tedy, že projekt "na Klárku" ukončíme, náš příběh přestane sdružení používat....a to co pro Klárku připravili, se převede na všechny děti ve školce,kterou Klárka navštěvuje.
Tedy já předám v Klárky školce projekty(byly celkem tři), a vedení ze školky se ozve panu P. S.

Tak teď už záleží na nich,jak se domluví. A jestli z toho dopadne (a nebo také nedopadne)spolupráce.

A to je asi všechno.Drakiádu

17. listopadu 2012 v 22:08 | Sikorka

u nás,stejně jako loni, předloni,předpředloni,no prostě odjakživa, pořádalo Sdružení dobrovolných hasičů.

(vymazáno místo,kde Sikorky bydlí, nemusí to každej vědět,radši)

Program byl, no prostý. Nahoru na kopec, tam pustit draka, děti se vyblbnou a draci vylítají. Splnilo se ale jenom jedno.

O tom,jak a kam chodí Klárka do školky

6. listopadu 2012 v 22:00 | Sikorka |  Klárka - diagnoza Rethoré
jsem už jednou psala...(tehdy a tady)

I když Klárka do školky nechodí. Klárka má, jak napsali v našem západočeském plzeňském regionálním 5+2, tak trochu jinou školku.
Klárka denně dochází do Denního stacionáře Človíček.

A jak to všechno začalo?
Když byly Klárce tři roky(je říjnová)zamysleli(tedy spíš já) jsme se nad tím,že jako jo....už by mohla mezi děti do školky. Sice neuměla nic z dovedností, co jsou pro školku potřeba,ale to nás neodradilo.
Začali jsme tedy zkoušet 1x v týdnu(v té době ještě byla rodičovská dovolená do 4 let, a přiměřeně ohodnocená)integraci do normální Mš, s asistencí a menším počtem dětí a dařilo se....dalo by se říct střídavě. Pokud jsem s ní ve školce zůstávala(ta možnost tam byla),šlo to dobře. Pokud zůstala sama bylo to střídavé.

Ale někdy v březnu 2009(Klárce bylo 3a půl roku),to už bylo po zápisech do mateřských škol,tehdy byly už v únoru,a teď si ani neuvědomuju, jestli jsme byly přihlášený nebo ne,jsme objevili Denní stacionář Človíček. Stacionář pro osoby s kombinovaným postižením, pro děti a mládež od 3 do 26ti let.