H O L K Y S I K O R K Y
o Klárce a o Aničce,jejich mamince a trošku i tatínkovi,veliteli malých hasičů
pozadí blogu: staženo ZDE

Kontakt na autorku blogu - Sikorku tu: SikorkaAlena@seznam.cz


ČISTĚ PRO INFORMACI - NA KLÁRKUNENÍ VYHÁŠENÁ ŽÁDNÁ SBÍRKA!!!!


Ztracený kufr

12. října 2013 v 20:00 | Sikorka |  Total brutal

V úterý, týdnu č. 33, teď už sedmém prázdninovém, vyzvedám Aničku od táborového autobusu. MSR hlídá Klárku, a samozřejmě, že chvátá, jde totiž na noční.

Děti z tábora přijíždějí na místo v jedné ze sousedních obcí jen o 1/4hodiny později, což je oproti letům minulým, příjemným překvapením. Takže pohoda, MSR noční stihne, před pátou jsme doma, on dělá od šesti, cesta do práce mu trvá 20 minut, vyjíždí kolem 17.15-17.25..Vezmeme tedy tašky a kufr s věcmi a frčíme domů.

Ani, kde je kufr, ptám se, ve kterém autobuse? Tak v klučičím a tašky jsou v holčičím. Anička je tedy poslána ulovit tašku s botami a tašku s věcmi jako spacák, prostěradlo, klobouk,stříkací pistole - téma tábora byl Divoký západ - a já pro kufr. Ale ouha, kufr nikdy(předpokládám,že je možný omyl a kufr se vynoří z druhého autobusu). Ale ne, skoro všechno rozebráno, náš kufr stále nikde. Takže čekáme a já jsem čím dál tím víc naštvanější. Zbyde vůbec na nás nějaké zavazadlo?


A taky že zbylo.
K Anči kufru trošku podobné, ano dalo by se spléct. Jenže na něm stálo napsáno velkým tiskacím písmem: ALFRÉD ROZUMBRADA(jméno bylo z pochopitelných důvodů změněno:-)). Jdu za hlavní vedoucí,ať mi dá telefon na Rozumbradovi, že mají náš kufr, takže nejspíš ještě nedojeli domů, mohli by se tedy vrátit a vzít si kufr svůj.
Jenže hlavní vedoucí ten telefon prostě nemá(bude ho mít až k večeru, přivezou jí ho v papírech z tábora, předává to po odvezení dětí asi předsedkyně sdružení, co tábor organizovalo) a nemám si z toho nic dělat, Rozumbradovi, až zjistí,že si vzali cizí kufr, jistě se ozvou.

Tak to tedy ne. Tropím příšernou scénu. My v sobotu odjíždíme zase jinam a já Anče nehodlám kupovat sebou věci nové(takhle tábor byl 10dní, většinu věcí domácích, které bude od soboty potřebovat měla sebou...a školní věci na ranč se fakt nehodí). Prostě chci buď náš kufr, nebo telefon na Rozumbradovi. Těžko se mohu spolehnout na to, že hned večer zjistí, že mají kufr cizí, když si neumí ani přečíst vlastní nadpis.

Nakonec se tedy hlavní vedoucí napadne zavolat zdravotnici, která Rozumbradovi zná. A ejhle, ona má na ně i telefon. Ten mi ale nedá(což chápu, nezná mě, nevidí mě....a co kdybych,že jo, byla zlodějka kufrů), ale hned jim volá a třikrát hurá, Rozumbradovi zastavují cestou, dívají se a zjišťují, že no ano překvapení, opravdu mají cizí kufr, takže se vracejí pro ten svůj.

Proběhne předání a my jedeme domů zkratkou mezi poli(u nás byla objíždka, takže z této sousední obce to většina lidí bere polňačkou - zákaz vjezdu tam není a cesta je kvalitnější než leckterá silnice). Pozdě, ale přece, tatínek noční stíhá....přijely jsme před půl šestou.

-psáno s odstupem a po vychladnutí,radši, vyškrtány a upraveny věty,jako ta kráva,co si ani neumí přečíst,jak se jmenuje její syn a tak.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Zuzana Zuzana | E-mail | 13. října 2013 v 20:29 | Reagovat

Mne sa stalo nieco podobne v skolke, s botama, na syna zostali stare a o dve cisla mensie. Vykend "prezil" v sandaloch, kupit nove neslo, detske obchody s vhodnou obuvou s pevnou klenbou tu cez vykend nefunguju. Boty sme dostali v pondelok spolu s obvnenim ze sme to boli my kto vzal o dve cisla mensie ako prvy. Nevhodne vyrazy tiez vynechavam. :-D

2 Miša Tomišková Miša Tomišková | 22. října 2013 v 12:04 | Reagovat

Sikorko,je dobře,že funguje sebecenzura :-) .Ale věřím Ti,že jsi musela zuřit.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama