H O L K Y S I K O R K Y
o Klárce a o Aničce,jejich mamince a trošku i tatínkovi,veliteli malých hasičů
pozadí blogu: staženo ZDE

Kontakt na autorku blogu - Sikorku tu: SikorkaAlena@seznam.cz


ČISTĚ PRO INFORMACI - NA KLÁRKUNENÍ VYHÁŠENÁ ŽÁDNÁ SBÍRKA!!!!


Červen 2014

A jak taky byly ty jarní prázdniny

22. června 2014 v 14:00 | Sikorka |  Střípky všedních dnů
KONEC BŘEZNA 2014/DÍL DRUHÝ

a my byly(já a holky, MSR byl dost v práci) doma, také k nám zavítala listonoštka. No protože je to celkem obvyklý jev, asi tušíte, že to nebylo jen tak.

Napřed ale musím pochválit listonošky, co k nám chodí běžně, s těmi není žádný problém, s těmi je domluva velmi dobrá.
Ovšem i ty si občas vezmou dovolenou(onemocní jim děti, no co já vím, prostě občas nepřijdou) a tak tomu bylo i o těch prázdninách.

Plzeňákovo slovníček pojmů

22. června 2014 v 10:00 | Baloo Soukupojc (upravila a dovysvětlila Sikorka:-)) |  Jen tak pro radost
no to si pište, že to používám. Skoro všechno.

Takže jdem na to:
  • Aktiv - Když rodiče přijdou z "aktýývu", lítají facky aneb plzeňské třídní schůzky bývají dosti dramatické.....U Sikorky starší téměr pubertální, jak kdy, zvláště když přijdou po odbobí "mám školu na háku", to pak maká a dohání jako vzteklá. Za vysvědčení bez trojky(pokud jí dostane z HV, VV či něčeho takového, tak jako by nebyla) slíben nový mobil. Už chybí jenom pár dní...No a Sikorka mladší také není bezproblémová
  • Čeho? - Protože prvním pádem se ptá každý a "Co?" is too mainstream. ....Čeho, že se dopustila Sikorka starší téměř pubertální. Pokusu o podvod. Podepsala si(dokonale)sama úkol z čj. Byl totálně blbě, neboť ho nenadrásala před vyučováním, chtěla si práci zjednodušit ještě více a obšlehla ho. Od spolužačky, co má čj mezi 3-4. No má to spolužačka oprávněně.
  • Čekuláda - Čokoláda prý kazí zuby a není úplně ideální pro figuru. O čekuládě tohle ale nikdo nikdy neřekl! ...no vida, a já proč jsem taková výrazná(v prostoru). Protože jím čokoládu. Ode dneška se na ní ani nepodívám. Čekuládu můžu, no uvidíme jaký výsledky budou.......a jestli už vás to nebaví nepokračuje:-)ve čtení, je toho ještě dost:-)

Na to člověk nemusí být zrovna génius,

21. června 2014 v 22:00
KONEC BŘEZNA 2014
..
..aby si poradil.

To tak byly jarní prázdniny(jarní prázdniny jsou v průběhu února a března ve všech okresech v republice - jsou jeden týden, okresy se střídají a spravedlivě protáčejí - ten, kdo měl prázdniny jako první letos napřesrok prostě bude na konci pořadníku:-)).
O jarních prázdninách jezdila Anička s tatínkem na hory(buď na dva, tři dny, případně dvakrát až třikrát za prázdniny) lyžovat(většinou 1x běžky, 1-2x sjezdovky). Ovšem z letošní zimou by se na horách mohli nejspíš koupat, lyžovat rozhodně ne(máme tady blízko Šumavu, ne Beskydy nebo Krkonoše). Z plánu "na lyže" sešlo a zústali jsme doma. Lyže byly nahrazeny návštěvou kina a nového planetária v Plzni(cenově se to vyrovnalo).

Masopust

21. června 2014 v 10:00 | Sikorka
BŘEZEN 2014(někdy v první půlce)

se po stráááášně dlouhé době(jak bylo napsáno v pozvánce), tedy po 49ti letech, konal v Sikorkově.

Nejvíc asi řeknou fotky.


Masopust, to je tradice.
Masopust, to je, že průvod masek (dospělí i děti) a nejen jich, jde po vsi od domečku k domečku a všude dostanou občerstvení a něco na zahřátí (panáka tvrdého).
A každá hospodyňka by si měla zatancovat s medvědem(a ještě nějakýma dalšíma maskama).

Maškarní bály

20. června 2014 v 20:00 | Sikorka |  Spíš fotem než slovem/doku foto
OPĚT BŘEZEN 2014

letos samozřejmě opět byly. Obou jsem se zúčastnila jen s Klárkou, Anča zábavu pro mrňata odmítla. No když byl bál v Sikorkově, tak dostala vybrat - maškarní nebo lyžování s Arnikou. Vybrala si lyže. A když byl bál u Klárky ve škole, tak bylo školní vyučování(tady na výběr nedostala, bez milosti jsem jí poslala do školy)

Napřed v Sikorkově. TEN BYL VLASTNĚ JEŠTĚ V ÚNORU.
Letos organizace od maminek menších dětí(my, matky majitelek puberty, rády přenecháme organizaci majitelkám prťavců). Byly různé soutěže(včetně proslavené židličkované). Byla tombola(a nebyly v ní dorty).

Nespí - li traktorista

19. června 2014 v 23:05 | Sikorka |  Střípky všedních dnů
BŘEZEN 2014

nebudeš spát ani ty. Tak.

Co traktorista, sličná slečna traktoristka. Než promluví. Pak je po kráse. A jste v obraze. Asi.

Za odmlku

19. června 2014 v 23:00
OMLOUVÁM SE.

NIC SE NEDĚJE, PROSTĚ JSEM JENOM NESTÍHALA.

- Anička dělá závodně biatlon(no zatím žádný velký úspěchy nemá, ale baví jí to, a to je hlavní), a jsem velmi zvědavá jaké, že bude vysvědčení, už zase chodí na koně(jinam než před tím, z časových důvodů, otevřeli nám stáj 4 km od nás, kurzy má v pátek)

- Klárka je čím dál tím vynalézavější(tableta do pračky je netoxická, ale dobře jí tedy neudělala:-)). Má i jiné libůstky, třeba strkání si ruky do pusy(dělá to s cílem na sebe upozornit....a daří se jí to).

- Taťka stále vede malé hasiče a o tom tu taky bude(řekla bych, že s mým zápiskovým tempem tak někdy v srpnu:-)).

- Já....no asi všechno při starém(a koupila jsem si zápisník:-), události si zapisuji, a pak je sem přepisuji - no někdy vytrhávám a vyhazuji ještě dřív než přepisuji:-), cenzuruji).

A teď jdeme na to. Ty články, co vyjdou v dohledné době jsou z března. Pak vyjde samostatná kapitola duben a květen. Někdy. A chtěla bych říct, že to stihnu do konce června, ale myslím, že bych tedy kecala.