H O L K Y S I K O R K Y
o Klárce a o Aničce,jejich mamince a trošku i tatínkovi,veliteli malých hasičů
pozadí blogu: staženo ZDE

Kontakt na autorku blogu - Sikorku tu: SikorkaAlena@seznam.cz


ČISTĚ PRO INFORMACI - NA KLÁRKUNENÍ VYHÁŠENÁ ŽÁDNÁ SBÍRKA!!!!


Březen 2015

Prosinec 2014

11. března 2015 v 10:00 | Sikorka |  Střípky všedních dnů
aneb ve znamení nejen Vánočního " Tour de family" :-)

Ale začínáme mikulášskou nadílkou, je každým rokem. Letos jenom s Klárkou.
Inu starší dítě si vymyslelo, že bude chodit za čerta. A její kamarádka za Mikuláše.
Doma jí ovšem toto bylo zakázáno (přeci jenom někde čertům, Mikulášovi a andělovi nabízí štamprdličku....a někde prostě nemám důvěru, že by nedali ochutnat i nezletilým).
Hádka jako hrom, chodit chtěla. I dovolili jsme, že s kamarádkou ať Mikuláše s čertem dělají na nadílce. Leč veškeré dohady byly zcela zbytečné, ve středu, před dnem "D" přišla ze školy s teplotou, kašlem i rýmou. Mikuláš s čerty chodil v pátek (a místní starší 15+, už byli domluveni, že Mikuláše i čerty udělají, to jen tak mimochodem), nadílka v sobotu. Takže ani náhodou.
V pátek ve škole nebyla ani její kamarádka:-). Ta s teplotou, rýmou a kašelem přišla až ve čtvrtek.

Listopad 2014

10. března 2015 v 10:00 | Sikorka |  Klárka mrňous
Na úvod...článek Říjen nenajdete za článkem září, kde byste ho předpokládali. Z nějakého neznámého důvodu se mi zobrazuje za červencem. Ať dělám, co dělám, prostě jinde se mi nezobrazuje.
To jen, že opravdu vím, jak jsou měsíce po sobě.

Listopad...A vše se točí kolem Klárky.
Když už tedy nechodí do školy, ať to má pořádný důvod, aneb jenom zánět nestačil...

Asi nedostanu titul matka roku..
První středu v listopadu si totiž Klárka opařila svojí pravou nohu. Stačila chvilka nepozornosti(připravovala jsem pro ní antibiotika) a páková baterie. No a už to jelo....
Nebo spíš už se jelo. Na pohotovost. Už už to vypadalo,že nás přijmou.
Nakonec ne, zkusíme zvládnout doma, rozhodl pan asistent.
Přístup skvělý, byla jsem překvapena, o chirurgii jsem slyšela zkazky různé. Buď jsem měla štěstí a nebo prostě lhali.
S převazy každý druhý, pak každý třetí den, daly jsme to.
Ještě, že Klárka považovala návštěvu chirurgické ambulance za zpestření dne.

I jednou se nám stalo, že na chirurgii bylo lidí víc... I rozhodli se v ordinaci vzít nás přednostně (dítě a převaz, ostatní byli dospělí). No našli se v čekárně tací, kterým se to nelíbilo (a já, když už o to jde, bych klidně počkala). Situaci ovšem nevyřešila sestřička, nýbrž rázná "cikánka", co seděla vedle nás. Zvedla se a všechny sprdla, že kde to jako jsme nepustit dítě a ještě nemocné(tím myslela postižené, chvilku před tím jsem se s ní bavila...jak říkám seděla vedle nás, a v nemocnici čas zrovna neutíká..)...a bylo ticho, nikdo ani necekl.

Děti nalezly koťátka, dvě. No nalezly. Děti viděly (alespoň tak mi to tvrdily), že zastavilo auto a koťátka vysypalo(nicméně možné si myslím to je, koťátka jsou krotká a mazlivá). No napadá mi, že bychom si je mohly nechat.
Jenže Blek se s nimi nesnese, pořádám tedy záchranou misi, snažím se umístit je do útulku.
Ha.
Na Svobodě zvířat mají jakýsi kočičí virus, plný stav, koťátka nepřijmou.
V kočce mezi lidmi taky plný stav. Nicméně dávají kontakty na útulky další, obvolávám, vzali by je kdesi u Prahy....dívám se do map je to tak 90km od nás (no a oni si pro ně nepojedou).
Dokonce dostávám radu, koťátka odvést k nějakému opuštěnému objektu (to by šlo, u nás za barákem je kravín) a ony, že si poradí. No....
Přemýšlím, že vezmu kýbl a koťata odvezu do sousední vsi. No fuj (to mi ani nenapadlo). Takže zůstávají u nás, ale na zahradě (Blek má prostě přednost - ten bydlí v kotelně), přikrmujeme je, vodu jim dáváme.
Nakonec si kočičku bere kamarádka(k nim se zatoulala) a kocour zmizel...(kočička ale nepřežila, přes vzornou péči, říkala kamarádka, že ráno byla v pohodě, a když přišla z práce už bylo po ní, no bylo to dost malé koťátko...a byl listopad).Září 2014

8. března 2015 v 20:00 | Sikorka |  Střípky všedních dnů
...a začínají školy, u obou holek. Normální základka(to to letí, letos je Anča už v sedmé třídě) a speciálka u Klárky (oficiálně je druhák).

Celkem to jde, zvykáme si na režim. Už ho obě potřebovaly. Je tedy lepší, když Klárka chodí už předem, snáze najíždíme.

Srpen 2014

8. března 2015 v 14:00 | Sikorka |  Střípky všedních dnů
Na začátku srpna se u nás ve velkým slaví.

Naše svátky(máme všichni čtyři v rozmezí 3týdnů, ne nebyl v tom žádný úmysl, no možná až na konec u Klárky:-),), svátek švagrový(má na začátku prázdnin), narozeniny babi, které má, aby se to nepletlo pro jistotu nastejno s přítelem ségry. Takže oslavenců bylo dostatečné množství.

Léto, takže grilování, na zahradě u nás. Ideální.


Lvíček Plzeň....

8. března 2015 v 10:00
...s dvěma hyperkativáky a jedním dospělým....bylo maso:-).
Ale by to moc fajn, jako.

Ten den byla Klárka ve školce. A ve školce nebyla jen ona, ve školce byl taky nejmilejší Miš. I bylo domluveno, že tentokrát ho nevyzvedne ani babi, ani děda, ani táta ba ani těhotná maminka. Tentokrát Miše vyzvedne teta Alenka.

Sejdeme se v Lidlu(červenec 2014)

8. března 2015 v 0:48
na italském týdnu a taky trochu o ztracené sousedce.

Ten den nezačal jako každý jiný.
Výhodou naší školy, stacionáře je to, že funguje i o prázdninách. No jo. Ráno na mě volá sousedka, zda jí odvezu do městečka T., vybere si kaslík (v městě T. bydlí přes zimu, přes léto obývá svojí oblíbenou chaloupku, kde se vyskytuje též dědek jeden blbej , její muž - přeškrtlým označením ho označuje sama, my proti němu nemáme nic).
Co bych jí nevzala, přes T. denně jezdím.
A ještě se s ní domlouvám, že jí vezmu i zpět. Ať na mne čeká na parkovišti u pošty v městě T. kolem třičtvrtě na dvě. Ještě jí chci dát mobil, kdyby něco. To je prý zbytečné(podle ní), mobil má, ale stejně ho nepoužívá (no tak jak si přeje).

Říjen 2014

8. března 2015 v 0:43 | Sikorka |  Střípky všedních dnů
Říjen...
velkou říjnovou událostí jsou Klárky deváté narozeniny.
Letí to.


Červenec 2014

8. března 2015 v 0:24 | Sikorka |  Střípky všedních dnů
A začaly prázdniny.
Konečně. Už jsme se těšili všichni. I MSR(tedy alespoň myslím).

První týden jsme doma, já i holky.

Druhý týden jen s Aničkou, Klárka chodí do stacionáře. Využíváme toho k takovým těm holčičím radovánkám(společný oběd, kadeřník, trochu nákupů....). Ztratila se nám sousedka(o tom zvlášť), zase se našla.