H O L K Y S I K O R K Y
o Klárce a o Aničce,jejich mamince a trošku i tatínkovi,veliteli malých hasičů
pozadí blogu: staženo ZDE

Kontakt na autorku blogu - Sikorku tu: SikorkaAlena@seznam.cz


ČISTĚ PRO INFORMACI - NA KLÁRKUNENÍ VYHÁŠENÁ ŽÁDNÁ SBÍRKA!!!!


Září 2015

Královské "reggae"

29. září 2015 v 22:00 | Sikorka |  Střípky všedních dnů
...aneb to vám byla procházka, vážení:-).

a jo, jo nevím jak se to reggae píše:-).

Sikorka chodí s Klárkou na procházky pravidelně, denně, většinou k večeru(no k večeru, tak od čtyř,půl páté do šesti:-)). I vyráží s Klárkou jako vždy i tento den, ale s Klárky se tentokrát stává Dupinožka (pojmenování dle skřítka z pohádky, protivného). Dupinožkování se projevuje tím, že Klárka odmítá sedět v kočárku. Chce, chce a chce jít pěšky. Nebo se nést za krkem(to by tedy chtěla asi ještě víc než tu pěší turistiku).
Takže vylézá z kočáru(aby vylezla zcela nelze, proti tomu je zabezpečená).
Jak to dělají tak roční děti. Jenže ty, když se naučí chodit pořádně, tak časem kočár přestávají potřebovat, ten půl rok se dá vydržet(Klárka na to bude jistě potřebovat času minimálně 10x víc). No ale Klárka se pořádně chodit stále nenaučila (stále k tomu potřebuje oporu).
To znamená, že...
Klárka jde se mnou za ruku a já druhou tlačím kočár, popřípadě, že Klárka tlačí kočár, který já přidržuji a řídím (při tom se občas houpe na madle, má silný svaly na rukou, udrží se s přehledem, sbírá kamínky - bohužel si je nechce nechávat na památku, chce je žrát, zajímá se o klacíky, ty naštěstí nežere....no a jiné podobné aktivity).

Srpen 2014

28. září 2015 v 22:00
Nečekaná setkání bývají ta nejlepší:-).

Na začátku srpna se u nás hromadně slaví. To už se ví.
Sikorky mají svátek, všechny i MSR, Anča narozeniny a přidávají se k nám i další prázninoví oslavenci. Takový malý letní Vánoce:-).


I vyrážím obstarat občerstvení na oslavu. Pití (pro děti i dospělé), hodně pivo, alko i nealko, ovocný Birrel, bude hezky, bude se grilovat, tentokrát klobásky, bílé.
V nákupním středisku na kraji Plzně potkávám kamarádku. Naše děti, než se rozvedla spolu chodily do školy, no vlastně i do třídy.

Červenec 2014

27. září 2015 v 23:47
Žádné zprávy, dobré zprávy!!!!
(co se týče dětí na táboře, soustředění, dovolené s někým jiným než rodiči, buďme si jistí, že je to pravda).

Začínáme velkolepě:-), tedy Anča. Hned v sobotu po vysvědčení, to je vlastně ještě červen, dva dny jsou i s MSR na hasičském čundru. Tentokrát Konstantinovy lázně. Kemp.

Doma po návratu s čundru pobývá dva dny a už frčí s babi a dědou (od MSR) do Českého ráje. I s malým bratrancem, od MSR bratra. Dle zpráv, co máme se jí líbí.

Zahradní párty

16. září 2015 v 14:00 | Sikorka |  Střípky všedních dnů
v pořadí už ani nevím kolikátá konala se u Sikorek:-) na zahradě.


Napřed velký domlouvání, co, kdo, kde a kdy...., to už známe.

Obavy, že se Klárka rozhodne párty kazit se nakonec ukáží jako liché. Zlobí jen trochu a jen z počátku, pak už se taky baví:-).

Červen 2015

16. září 2015 v 0:20 | Sikorka |  Střípky všedních dnů
V červnu se škola blíží ke konci.
To znamená, že je nutné ještě dodělat spoustu věcí. Třeba nechat vyfotit třídu, ať mají památku, napsat čtvrtletky a podobné radosti...
To u Anči.

U Klárky ne, tam spíš nutné domluvit, jak a kdy bude chodit o prázdninách (to je tedy na naší speciální škole super, že zároveň je i stacionář a funguje i o prázdninách, ale to už jsem tu myslím, psala mockrát:-)).