H O L K Y S I K O R K Y
o Klárce a o Aničce,jejich mamince a trošku i tatínkovi,veliteli malých hasičů
pozadí blogu: staženo ZDE

Kontakt na autorku blogu - Sikorku tu: SikorkaAlena@seznam.cz


ČISTĚ PRO INFORMACI - NA KLÁRKUNENÍ VYHÁŠENÁ ŽÁDNÁ SBÍRKA!!!!


Září 2015/část druhá

22. listopadu 2015 v 10:00 | Sikorka |  Střípky všedních dnů
Na to vyšetření do Prahy, s Klárkou, pojedeme tunelem, tou nově otevřenou Blankou, rozhodl MSR. Už se prý podíval do map.cz (to mi má zřejmě uklidnit) a ušetříme si spoustu času, nemusíme vyjíždět nijak brzo, jsme objednaný mezi 10-11, vyjedeme tedy kolem osmé.
No...(už jsme v Praze dlouho nebloudili, myslí si Sikorka)
Dáme raději časovou rezervu a před osmou sedáme do auta.
Již na dálnici je vidět, že rezerva byla na místě, za Rokycanama!!!!!, což je od nás jen pár km popojíždíme. Dálnice se opravuje. Naštěstí je cca 2 km úsek, takže zrácíme necelou půlhodinku.
U Berouna stojíme znovu.
Teď je to ale lepší, už nestojíme, popojíždíme rychlostí cca 30km/h(ovšem pořád lepší než to jít pěšky).
Ale nepanikaříme, Blanka nás čeká, Prahou profrčíme na první dobrou.
Jsme v Praze.


Ale kde jsou fronty? Kde je zacpaná ulice,kterou jezdíme? Všude je volno. I navrhuji MSR, že pojedeme starou osvědčenou trasou. Vypadá to, že bude volná a nebudeme nikde čekat. A navíc, máme čas je chvilku po deváté.
MSR ovšem podotýká, že je to zbytečné, na co, když teď máme tunel a vyjedeme hned pod Libní. Hmmm. Asi se omluvím řidiči Igorovi od Berouna:-), oni jsou snad na ty zkratky ujetý všichni (chlapi).
Prostě pohoda, jen je třeba se strefit do správného tunelu. Strahovský je špatně. Takže pomalu a jistě se blížíme, tunel čeká jen na nás. Tak kam....horem nebo dolem....než se naději jsme v tom Strahovském...MSR říká, že jsme špatně. Mlčím(a mlčím i o tom, kde má umístěn mozek - no hlava to není). MSR se táže a to mě, jakou čtvrť má hledat...Říkám Libeň nebo Tróju. Na ukazatelích ale nic takového není. Tak držet se na pravém břehu Vltavy - to mi taky přijde jako dobrý nápad...
MSR odbočuje přes Vltavu....Proboha proč? Jo už vím, on byl ve špatném pruhu. Jsme v Prdeliaze, a ukazatel stále neukazuje tu pravou čtvrť. Nějak se dostáváme na Jižní spojku. Tamtudy to prý někudy jde(no abysme nedojeli až do Hradce Králové, říkám neprozřetelně nahlas).
A je po časové rezervě, už máme jednoznačně zpoždění.
Taky nevíme, kde jsme. Nutím MSR zajet k nejbližší benzíně zeptat se na cestu. Nechce, prý cestu najde sám. Kvapem se blíží jedenáctá. MSR ustupuje ze svého přesvědčení, že cestu najde sám, a konečně zahýbá k benzíně, aby se na cestu přeptal. Benzínář přesně neví, dává jen jakýstakýs návod.
Já mezitím volám setřicce na dětskou ortop. na Bulovku, kde sděluji jaký máme problém. Sestřička se směje, nicméně mi informuje o skutečnosti, že pan docent má ještě plnou ambulanci, takže žádnou paniku, počítají s námi a máme dorazit..a máme se snažit spěchat, točíme se, vracíme se na začátek Prahy k letišti a na druhý pokus se trefujeme do tunelu B.
Tunelem je opravdu Libeň kousek.
Před půl dvanáctou dorážíme na místo. Vychází setřička, posílá nás na rentgen a směje se. Vše jde velmi rychle(i když, když srovnám ortopedii v Praze s ortopedií v Plzni, tak co se rychlosti týče, Praha jednoznačně vede). Dokonce snad nejrychleji, jak kdy šlo, po dvanácté jsme hotovi. Zpátky jsme se do tunelu trefili hned.
MSR byl celou dobu pěkně vzteklý.
Jo a příště, prý když nenajdeme na ukazateli ani Tróju ani Libeň, tak dobrá volba jsou ještě Holešovice a Olšany...A to by bylo aby z těch 4 na ukazatelích něco nebylo.

A pak už se držíme doma:-), září se daří, je většinou pěkně..

MSR vzal Anču do Zoo,Anča si vyloudila foťák, že bude fotit. Moc toho nenafotila:-). Lva a tučňáky. Pak jí to asi omrzelo.

Akorát jednou jsme uvízly v dešti u kravína.

Pršelo krásně:-). Mokro bylo ještě lépe. Brrrr.

Dobrá zpráva, stoh, velestoh mizí, a trochu se přestavuje neboť zemědělcům odspodu hnije. Aby místo slámy neměli hnůj, musí slámu raději rychle spotřebovávat....čím dřív, tím líp.....

Kino pro Klárku. Krávy žeru. Krávy bučí. Krávy......jsou prostě krávy.

Připraveno pro dny příští:-). Mimochodem ke kravínu je na cestě zákaz vstupu. Ale já chodím zahradou, takže o něm vlastně nevím. Ze zahrady mohu vyjít přímo na cestu ke kravínu, až za tím zákazem.


Vidím, že houby rostou, akorát ne v lese.
Jíst se nedají (já tedy neznám žádné, které by se jíst daly). I když houbovou omáčku sním (dá se přecedit), a houbovou polévku taky(ale nerada, ale nesmí tam být houbové kousky).

A jestli mi někdo napíše, že jsou jedlé, tak je mi to tak nějak jedno.

Kytky odkvítají.


Listí zlátne. Ach jo.Říjen se prostě blíží:-). 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama