H O L K Y S I K O R K Y
o Klárce a o Aničce,jejich mamince a trošku i tatínkovi,veliteli malých hasičů
pozadí blogu: staženo ZDE

Kontakt na autorku blogu - Sikorku tu: SikorkaAlena@seznam.cz


ČISTĚ PRO INFORMACI - NA KLÁRKUNENÍ VYHÁŠENÁ ŽÁDNÁ SBÍRKA!!!!


Září 2015/část první, hasičská

20. listopadu 2015 v 23:35 | Sikorka |  Táta-vedoucí malých hasičů
v září se daří:-), říká se...

(a týká se to zejména zaběhnutí režimů, školy, ranního vstávání, však víme).

Ale letos je to jinak!
V září se především HASÍ!!!


Aneb hasiči začínají velkolepě...tedy uspořádávají soutěž pro dospělé, jen tak v Kempu. Honosně jí nazvou Šplouchákem (nebo Šplouchancem, no teď si jistá nejsem) a vymyslí, že jen hasičský útok nestačí. Ještě je nutný překážkový běh:-)-a protože běží 4, tak je vlastně štafetou a tajná disciplína.
Soutěž se koná hned prvý zářijový víkend. Váhám, jestli půjdu sama s dětmi nebo si vezmu sebou na výpomoc některého z prarodičů. Volím dědu (koneckonců určitě je zvědavý, jak to bude probíhat). Podceňuji fakt, že děda se příliš nedrží instrukcí mu daných. Takže chvilku po mě přichází do kempu a chvilku s Klárkou zírají na soutěžící. Klárka ovšem ví, co je v kempu. Prodej hranolek...i začíná se jich domáhat.
Děda ovšem sdělované mu odmítá s tím, že přeci před chvílí měla oběd, tak na ně asi chuť nemá a vyndavá jí z kočárku (jsem přesvědčená, že zpátky už jí nedá, a nemýlím se). Ale zase, dlouhou dobu sedí Klárka na dědovi a pozoruje okolí. Ale na hranolky nezapomněla.
Nicméně děda s ní zkouší jít na procházku, nedaří se, není spokojená, že opouští kemp (a hranolky ještě neměla, takže dědovi zlobí, pobrekává a snaží se ho přimět ke změně směru cesty - k okýnku, no tak k okýnku....)
Propouštím pomocníka dědu, útoky už viděl, tak jestli chce může jít domů. Možnosti využívá a já Klárce kupuji hranolky. Konečně:-). Pak už je hodná, velmi hodná.
(a příště si sebou vezmeme babičku).

Jo a aby nedošlo k mýlce - MSR dělal nejen rozhodčího, ale také soutěžil - v útoku i štafetě, na tajnou byli třeba jen dva.
Útok ženy:-), místní
Novinka, už se nesrážejí postavené naplněné dvoulitrové plastové lahve (příp. kanystříky), máme průstřikové terče. Do díry je třeba se trefit....
No trvá jim to holkám, předseda sboru je udiven...taková banalita, trefit průstřikový terč.Útok muži, místní
MSR dělá spoj mezi strojem a kádí (Anča, hasič mladý, dělá také spoj mezi strojem a kádí). MSR je ale univerzální - umí i strojníka(nemá ale na něj zkoušky), káď a troják (útok by asi taky dal...i když nikdy do něj ještě nominován nebyl).
Předseda se trefuje do průstřikového terče....
Předseda se stále trefuje do průstřikového terče.....
Předseda je udiven, že trefit se do průstřikového terče (aniž by to předtím zkusil) není vůbec jednoduché....
Předseda konečně (se ztrátou dobrých 15ti vteřin na družstva ostatní) trefuje průstřikový terč......(a následuje mohutný aplaus:-)). Předseda naštěstí má smysl pro humor (a taky umí uznat chybu).

Štafeta....
skáče se přes balík, běhá se mezi položenými koly, vytahuje se klíč z kádě a z domečku se zachraňuje panenka. Živé miminko (ani žádné menší dítě) do soutěže nikdo nepůjčil:-).Tajná disciplína...běží dvě osoby z družstva
Vypij zelenou. Velkou (mě by bylo špatně už jen při pomyšlení na vypití velké zelené na ex). Oběhni sud. Najdi balík:-). Společně s kolegou/kolegyní, která/ý také vypil(a) zelenou velkou na ex ho odval do cíle.
Našim oběma družstvům se v disciplíně daří:-).
Asi nezanedbali trénink.

A místní ženy vyhrávají celou soutěž.
Místní muži jsou poslední. Ani štafeta, ani tajná je nezachránila před porážkou....(ztráta byla v podstatě nedohnatelná).

A za 14 dní pak soutěží děti,
prestižní a divácky atraktivní soutěž se koná ve Všerubech.

Štafeta CTIF...
A mladší družstvo poprvé v novém složení ...... aneb přípravka už nejsou. A výsledky samozřejmě podle toho...
Starší družstvo také poskládané nově...(.....a neb mladší už taky nejsou)
(fotky nejsou - tedy jsou, na rajčeti - kdo ví, podívá se:-), kdo neví, může napsat, přes mail, nebo k článku s heslem pošlu odkaz),

Uzlová štafeta...
A zkazil to strašímu družstvu MSR, který uzel udělal naopak - prostě zrcadlově, tréma asi dělá svoje. Ač diskutoval, rozhodčí byl nekompromisní:-). Naopak uzel prostě neplatí.A překážkový běh...ten pro jednotlivce - u nás jenom starší. Vyzkoušely si holky.
Fakt vyzkoušely - neočekávalo se žádné umístění na předních pozicích - no a taky nebylo.

A M.. M je nejmladší z družstva starších(tedy záleží na tom za jaké družstvo jde E., ta může chodit i za mladší i za starší) - a M. na to, že nevěděl do čeho jde, nebyl ale vůbec špatný, tady se očekávalo fakt místo poslední. M. je 11. Kategorie je od těch 11 do 15ti. 15ti letého habána nemá 11letý šanci porazit (to by ten starší musel být úplný dřevák).
M. má trému a to pořádnou. A ještě mu předtím vypadl zub:-). A nakonec se umístil kousek za půlkou. To potěšilo.

Pokračování aneb září 2015/2 - příště.
Tentokrát už zase střípky všedních dnů - hasiči zase až v říjnu:-).
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama