H O L K Y S I K O R K Y
o Klárce a o Aničce,jejich mamince a trošku i tatínkovi,veliteli malých hasičů
pozadí blogu: staženo ZDE

Kontakt na autorku blogu - Sikorku tu: SikorkaAlena@seznam.cz


ČISTĚ PRO INFORMACI - NA KLÁRKUNENÍ VYHÁŠENÁ ŽÁDNÁ SBÍRKA!!!!


Říjen 2015 - a zase ti hasiči(část druhá)

14. prosince 2015 v 23:34 | Sikorka
Mladí hasiči, aby bylo jasno, staří (tedy dospělí) odsoutěžili jednou okrskově a jednou soutěž uspořádali a tím pro letošní rok mají splněno(co se týče uspořádání soutěže, mají možná splněno i pro několik let příštích:-):-):-).

První soutěž nové sezóny Medvěda Severáka, branný závod všestranosti se koná v obci, kde spřátelení hoši mají letní sídlo (tedy česky, jezdí tam k babi na chalupu).


Nutné přeskládat družstva.
Hvězdné družstvo mladších (letos skončili v poháru výše zmíněného medvěda na místě 10 - z 44 zúčastněných) už nemůže vzhledem k věku být družstvem mladších.
Postupují o level výš. Ach jo, to už nebudou výsledky, co bývaly.

Malé družstvo mladších (fungující z části i jako přípravka) přebírá štafetu. To se už úplně s poháry můžou rozloučit. Ale tak to prostě je....(i když mají po výhře toužícího Mildu)
(Jentak mimochodem, naše hvězdy mladší, nyní starší B.:-), když začínaly a bylo jim osm až devět let také nebyly mezi nejlepšími).


Starší družstvo původní získává označení starší A (nebo spíš áčkem bude to družstvo, které udělá lepší výkon).

Tady ale se sešlo mladých hasičů jen 14. A není možné si jednoho navíc půjčit, takže starší B. jde prostě mimo soutěž (a žádná škoda:-)).Na začátku je :
Starší A: a štafeta požárních dvojic. Dát dva leváky do jednoho družstva zaručí 20 vteřin trestných (oba oběhli jak kužel, tak hydrant z druhé strany než měli a jeden z leváků je Anča). Jenže už jim nejde jednoho vzít a ať jdou mimo soutěž - je jasné, že výsledky budou nevalné.

Mimosoutěžní starší B: a štafeta požárních dvojic. O něco lepší, ale V. odběhl, takže trestné body je taky neminuli. I když tady jde vina spíš za V. taťkou, který na něj zavolal (ani jeden z nich si nejspíš neuvědomil, že se to nesmí).

Mladší...a štafeta je bez chyby...jenže tady jim prostě chybí rychlost...no však oni dorostou:-).


Na tuto soutěž, pokud tedy neprší, se jezdí podívat i matky mladých hasičů, že bude zrovna tato soutěž sledují, neboť ve vedlejší vsi je příjemné prostředí a občerstvovací stanice s teráskou, kde prodávají nejen alkohol a kávu, ale také k potěšení všech zúčastněných dělají například pizzu, párek v rohlíku....no a langoše. Velmi dobré langoše. Takže příjemné se spojí s užitečným, krásně pokecáme a ještě vidíme, jak to dětem jde (no tedy jen ta štafeta). A s terásky je na soutěžící dobrý výhled...


Divačka Klárka. Dáma, má nohu přes nohu. Nejdřív jsem jí podezírala, že si vymyslela nějakou úlevovou pozici...ale ne, ona je fakt jenom za dámu, ona si totiž dává nejen pravou nohu přes levou, ale i naopak
Všimněte si botek:-). Klárky botek, jiné tu vidět nejsou. Ty skoroMartensky:-) jsou mimochodem ortopedické scheiny, které Klárka dostala k narozeninám. Stály by bez poukazu skoro stejně jako pravé martensky (díky poukazu byl doplatek tedy vysoký, ale reálný). No ale srovnám-li DZO a ty scheiny, tak je to fakt trabant a mercedes. (Orco jsou o něco lepší). Jo a to hlavní, my máme nyní protetiku na ty scheiny v Plzni.

Po štafetě (která je pro diváky příjemná) se družstva odebírají směr přilehlý les a na cestě kolem jezírka plní různé úkoly. Střelbu ze vzduchovky - a tady si stěžují, že je rozštelovaná a zanáší:-)(ale když už si stěžuje třetí, tak asi nekecají, nicméně musejí se smířit s tím, že se nestrefili, tak jak chtěli. Zdravověda - už je to lepší, ale kluci občas něco pokazí. Holky umí všechno, ty by první pomoc poskytly z fleku (kdyby se jim tedy z pohledu na opravdovou krev neudělalo špatně). Topografie - jsou taci, co si všechny značky prostě nepamatují (a jedním z nich je vedoucí MSR:-), mimo jiné), házení granátem na cíl - to je vždycky sázka do loterie...a určitě ještě něco:-).
My ovšem nevíme, co všechno tam měli, neboť to známe jen z vyprávění dětí, na trasu s dětmi smí jen jeden vedoucí a ještě jen tehdy, pokud má sebou přípravku.

Po soutěži ještě chvíli děti blbnou na hřišti a pak se jede domů...


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 dadainka dadainka | Web | 15. prosince 2015 v 19:14 | Reagovat

Super akce :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama