H O L K Y S I K O R K Y
o Klárce a o Aničce,jejich mamince a trošku i tatínkovi,veliteli malých hasičů
pozadí blogu: staženo ZDE

Kontakt na autorku blogu - Sikorku tu: SikorkaAlena@seznam.cz


ČISTĚ PRO INFORMACI - NA KLÁRKUNENÍ VYHÁŠENÁ ŽÁDNÁ SBÍRKA!!!!


Prosinec 2015 - díl druhý

11. ledna 2016 v 20:00 | Sikorka |  Střípky všedních dnů
..tady už to tak optimistické nebude..

aneb Klárky vyšetření na očním oddělení nedopadlo tak jak bych předpokládala. Že už delší dobu nechce nosit brýle, toho jsem si všimla. Brýle, to byl boj, veleboj.
Tedy tak od září, do té doby je nosila. No nosila, občas si je nechala nandat a už je nesundavala. Od září ale ne a ne a ne. Takže bylo jasné, že na vyšetření na očním se dostavit musíme.


Objednávka proběhla hned v tom zmiňovaném září. Jako, že by se vada zlepšila, jsem nepředpokládala (no i když u vady co Klárka měla to úplně vyloučené nebylo), ale to co bylo to jsem nečekala.
Oko první pravé, oko druhé levé a na obou už ne astigmatismus, ale keratokonus.
Výhoda je, že se to dá spravit operací (a pak už rekonvalescence, no docela náročná, ale oproti zasádrovaným kyčlím tedy jednodušší, spočívající hlavně v nezanedbání kapání kapiček a šetření oka...žádný bazén, veřejná shromážndění a žádné kolektivní sporty, třeba vybíjená:-) - ale škola je dovolená:-), takže tradááá). A píšu to zkráceně, laicky, opravdu podrobně vysvětleno najdete kdekoliv po zadání do pc:-).
Nevýhoda je, že tuto operaci u takových jedinců jakým je Klárka dělají prostě jenom v Praze. Motol nebo Vinohrady. Volím Vinohrady. Na konzultaci už jsme objednány.

Aby toho nebylo málo, ještě v prosinci máme zubařku. Zub za velkého Klárky řevu zapečetěn a ošetřen. Chronické kazy má, ale na mléčných zubech. Takže druhé by mohly být ok., ty už jí nějaké narostly a tak rychle se nekazí...no i když, Klárce se zuby začaly kazit kolem šestého roku, kdy ostatním dětem (zdravým) vlastně začínají vypadávat. Jí drží, druhých má jen 5 - a dva přední a 3 stoličky:-)(takové ty, co rostou vzadu až později, a vlastně ani nevím jestli už jsou druhé nebo jestli ještě vypadnou).

Ještě do Merklína, do hlavního sídla školy, zaplatit v říjnu zmiňovanou školu v přírodě.
Tak takovýhle výlet si Klárka nechala líbit. I si tam prohlídla třídu prvňáků, zapadla by mezi ně hned:-)(ale byla by z nich jednoznačně nejslabší - ve všech ohledech).

A blíží se poslední předvánoční víkend.
Takže nakoupit dárky. No jo, já dárky nakupuji až děsně těsně. No děsně těsně, začínám tak kolem desátého a kolem dvacátého již vše mám. Akorát tedy foto - kalendáře(ty našim a pradědovi dělám každý rok) jsem musela do výroby zadat už koncem listopadu, aby byly včas.

Poslední adventní víkend slaví neteř 15tiny:-). Já taky:-). Jenže já slavím číslo o dost vyšší:-). A slavím s neteří. No tedy spíš tak, že mi při té příležitosti dají dárky švagrojc a tchánojc:-), ještě budu slavit jednou u našich s Mišem (no a taky s našima, bude dědovi 60 a babi má na Vánoce svátek).
A po oslavě jedeme do města na akci sdružení (jako každý rok....a myslím si, že to bude i rok příští).


A v neděli poslední zpívání u kapličky.
Mluví starosta, děkuje SDH. ženám, za to jak hezky advent zorganizovaly. A má pravdu.
Anča zpívá s dětmi, Klárka se jako divák moc neosvědčuje, tak jí hlídá děda (babi je nemocná), jezdí s ní od kapličky k hospodě - no u hospody se jí, darebnici líbí víc než tam, kde tak pěkně zpívají koledy:-).....a za 4 dny přijde Ježíšek. Nebo tedy spíš budou Vánoce.
Moje holky už nevěří. U Anči by to skoro ve 14ti bylo divné, no a Klárka, aby Ježíška dokázala pochopit, musela by ho taky reálně vidět, nějaká ta abstraktní bytost je jí šumák.


Fotky spíš jen takové hokus pokusy:-).
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama