H O L K Y S I K O R K Y
o Klárce a o Aničce,jejich mamince a trošku i tatínkovi,veliteli malých hasičů
pozadí blogu: staženo ZDE

Kontakt na autorku blogu - Sikorku tu: SikorkaAlena@seznam.cz


ČISTĚ PRO INFORMACI - NA KLÁRKUNENÍ VYHÁŠENÁ ŽÁDNÁ SBÍRKA!!!!


Prosinec 2015 - díl první

9. ledna 2016 v 20:00 | Sikorka
Toho bude víc:-). Dva díly už jsou jistý. Díl první optimistický:-).


Druhý adventní víkend.
Sobota a večer budou chodit čerti.
No k nám ne. Klárka má čerty vždy ve škole a Anča, ta už letos bude chodit za čertama. Ne jako maska, ale jako doprovod bouchající dělbuchy. Grrr. Já to ráda nemám, ale zakázat jí to nechci, vždyť i my jsme si to vyzkoušeli.


Dopoledne ještě výlet do města.
S babi. Anča a babi do Plazy, nejoblíbenějšího nákupního střediska pro puberťáky:-) (ale pravda je, že se tam dá dostat opravdu skoro všechno), já s Klárkou na náměstí na ty trhy a pak všichni společně na oběd. Půjdeme do restaurace v Plaze i s Klárkou.


Na náměstí kromě trhů adventních potkáváme ještě trhy farmářské. No procházíme je, to se ví. Zaujímají my "dobrawty od Veverky". Minidortíčky, tyčinka báunty a ještě další. Docela mi šokuje jejich cena, to musím jít rozchodit. No nakonec neodolávám a zakupuji. Ne moc, jen tak na ochutnání trošku. A jsou tedy luxusní.
Zkouším, jestli bych někde nenašla složení a bingo, mám. Zkouším vytvořit doma (sehnat nesolené kešu oříšky byl oříšek, ale Lidl nezklamal:-)).


A v neděli Mikulášská nadílka.
Fotím.
A fotím hodně. A všechny.
Nadílka, neboť je s hudbou, je fajn. Děti tancují a blbnou, Klárka poslouchá. Organizace je taky dobrá. Akorát ten nezletilej dj, co je kamarád všech ostatních......
No větší si sedají k němu a povídají si s ním. Proč ne, ty stejně přišli jen tak prudit, takhle je s nima klid. Jenže i ty menší to láká a pak nechtějí organizátorkám spolupracovat a soutěžit. Chtí být tam, kde jsou ty větší. Takže o situaci je informován hospodský (kdysi, když jsme s sousedkou, co už sousedkou není, organizovaly zábavu my, tak s tímhle jsme si hravě poradily, ale je fakt, že to už je dávno), který zakáže dětem, aby se s jeho synem bavili a jemu pohrozí, že ...(no myslím si, že má dj.ování jako brigádu, takže mu za tohle nezaplatí,no a je po legraci, větší jsou samozřejmě zpruzený, nic méně menší teď musi soutěžit a tančit, přesně tak jak se po nich chce).


Na nadílce čert, Mikuláš a anděl. Jenže najednou, šup....a přichází ještě jeden čert a jeden anděl. Ti jsou opravdoví a nesou si sebou knihu hříchů(hříchy tam mají zapsané snadno, o tom jak děti zlobí informovali v průběhu discotéky rodiče - sepsali to na papírky).


Mrňousove, co ještě věří ( u nás prvňáci všichni, a druháci taky si myslím), se bojí, básní a slibují, že už budou jenom hodní (zlatý voči:-)). No a puberťáci jsou dokonce dva odnešený do pekla (to spíš proto, aby se taky zabavili a malejm to nezkazili:-) - a pravda je, že se opravdu zabavili a malým to nezkazily).

Anděl. Ale je to přísný anděl, velmi přísný.
Ani čert nikomu nic nedaruje.
Na posilněnou pro nadpřirozené bytosti.

Po nadílce odtahuj obě děti domů (je skoro šest a dámám se nechce).

Doma mi puberťák svěřuje tajemství a to, že ho už celé odpoledne bolí ucho. Napřed si myslím, jestli to není reakce na nějakou tu krásu, co si na uši neustále navěšuje (pak stačí krása sundat,že). Ale ne, prý jí to ucho bolí vevnitř. Tak chvíli čekáme, jestli to není jenom od větru (to občas mívá ona i já), no není, bolest neustupuje, stupňuje se, no tak jedeme.
Rovnou na pohotovost.
Uff. Není to zánět středního ucha, je to mazová zátka, ta se vypláchne jedna, dvě, v pondělí bez TV (a taky samozřejmě bez tréninku - no ten ale stejně odpadá) a do ucha kapičky. Za 5dní(+-)kontrola na ušním. Proběhne bez problému.

Týden do třetího adventu plyne rychle. Do středy. V noci z úterka na středu se Klárka budí. Teče jí krev z nosu, jsem zvědavá co se z toho vylíhne. A zdá se mi, že funí. Ráno se mi to už nezdá, ráno funí doopravdy, rýmu má tedy pořádnou. No co, tak jí nechávám doma. A koneckonců další týden máme zubaře, tak ať je na něj fit.

A v sobotu, před třetí adventní nedělí dílničky. Zdobí se perníčky, vyrábí přáníčka, ozdoby ze dřeva, šišky - ty se natírají temperama (a vypadá to dost dobře:-)), navlékají řetězy na stromeček ze sušeného ovoce a asi ještě nějaké aktivity další, dětem připravily hasičky ženy. Já se účastním jen chvilku, Klárka vůbec, ta místo dílniček jde s dědou na procházku. Anča se účastní až do konce.

A začínají nám vánoční tvořivé večery, Anča vyrábí dary pro babičky a dědečky, tetu a strejdu. Ženám dá vlastnoručně nakreslený obraz (tedy vystínovaný tužkou, podle předlohy - a umí to pěkně, z mého hlediska tedy) a chlapi dostanou utopence - zatracenej facebook - vykrájený formičkou do tvaru prasátek.

Uklohnila jsem těsto na linecký, neboť neustále bylo ode mne pečení vyžadováno.
Vykrájela a upekla to už sama. Puberta. Puberta se ale pečení vůbec nebránila. Příště jí jenom dám recept. Spoustu jednoduchých věcí už umí uvařit, rizoto má lepší jak já:-), tak proč by nemohla začít i péct, že jo:-).

Víc se mi dělat nechtělo. Jedině nepečené. Zkusíme, že jáhlové rafaelo. Nalezeno na stránkách Jime jinak. Akorát tu ovocenku jsem si koupila jen jednou a víc už nikdy - brrrr. Takže nahrazena sirupem(asi avokádo, v jedné slabé chvíli jsem si jich koupila asi šest druhů:-))- akorát javorový ne, ten je drahej:-)), 1 pol. lžící.
Anče to nechutnalo ani trochu. Klárka se toho mohla užrat, do Vánoc nevydržel ani jeden pokus:-).
Zkouším raw cukrowí:-). Na dobrawtech zveřejnili z čeho dělají ty úžasný chazecake(či jak si to pojmenovávají). No ten můj není špatný, ale budu muset vychytávat. Ty jejich byly prostě jiná liga. První. Ten můj tak okresní přebor. Ale hotov byl jedna dvě. Příště přidám taky rum:-), tím se nikdy nic nezkazí.
Doplněno později....asi bylo třeba chazeho uležet. Čím byl starší, tím i lépe chutnal.

a pokračování příště
(a tentokrát trochu pesimisticky)

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 lentilka lentilka | 4. února 2016 v 12:05 | Reagovat

Já cukroví nepeču. Tolik času a práce nehodlám věnovat tak šílené zbytečnosti, ani k pořádnému jídlu to není, leda tak na tloustnutí a zkažené zuby. A neskutečně mě to nebaví.
Ovšem poslední Vánoce moje Puberťačka hučela, že by něco péct chtěla. Koupila jsem jí hotové těsto na rohlíčky. Stála u toho asi dvě hodiny a udiveně mrmlala, jak dlouho to trvá. Pomohla jsem jí pak aspoň s obalováním v cukru - a stejně nám to na těch rohlíkách nedrželo. Doteď jsou ty rohlíčky někde v ledničce (už bych je mohla vyhodit :-D ). Ovšem kýžený efekt to mělo: sama Slečna prohlásila, že už NIKDY!! ;-) :-D

2 Sikorka Sikorka | 5. února 2016 v 16:49 | Reagovat

[1]: Tak to nepečený mi neobtěžovalo:-), to mi dělat i docela baví (neboť odpadá ohavná část ...a to pečení slepování atd...).
Puberta taky,že bude péct, u nás jí to ovšem nadchlo. Možná tím, že jsme pekly večer (pro rýpaly:-), v sobotu), tak než měla napečeno, tak byla večerka protažená až na jedenáctou(23).
Já tedy zase nepeču chleba, v Lidlu maj výbornej (v Globusu hnusnej, až se divím, že takový meganský supermarket si na něm nedá víc záležet) a je tu místní pekař, který fakt, že kváskový...v pátek je stejně hnusnej (a ve stejným stavu)jako v pondělí (a mimochodem MSR tenhle chleba chutná). Ale přiznávám, že já ujíždím na takových těch slunečnicových, ořechových(ty maj málokde)..

3 lentilka lentilka | 6. února 2016 v 8:51 | Reagovat

Ke slunečnicovým, ořechovým a jinak vytuněným chlebům se vypracuju časem. Pokud mě to dřív nepřestane bavit. ;-)
Já se vždycky pro něco nadchnu, ale nic mi dlouho nevydrží. :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama