H O L K Y S I K O R K Y
o Klárce a o Aničce,jejich mamince a trošku i tatínkovi,veliteli malých hasičů
pozadí blogu: staženo ZDE

Kontakt na autorku blogu - Sikorku tu: SikorkaAlena@seznam.cz


ČISTĚ PRO INFORMACI - NA KLÁRKUNENÍ VYHÁŠENÁ ŽÁDNÁ SBÍRKA!!!!


Únor 2016

Leden 2016

25. února 2016 v 10:00 | Sikorka |  Střípky všedních dnů
...a jsem zase ve skluzu, to se dalo čekat.

Leden je poznamenaný řešením Klárky pravého oka. Kerakotonus, ta vada, co jí má, způsobil, že se Klárce přikalila rohovka. U dětí zdravých řeší se právě transplantací výše zmíněného orgánu. Rohovky.
U dětí nestandartních se tato (také)nestandartní vada řeší nestandartním postupem.
Ale od začátku.

Přikalené očko považovala nejprve matka Sikorka za podrážděné. I nasadila oftalmoseptonex a borovou vodu (zázračné to věci) a jala se provozovat samoléčení.
(dítko se jevilo hravě, dobře, nemělo ani teplotu, prostě nic, co by ukazovalo, že by tentokrát mohlo být něco jinak). Samoléčba zabrala pouze zčásti.
Stále bylo oko mírně přikalené.
I neváhala Sikorka a projela internet, co že by to mohlo být ....
Po té, co zjistila, že rozsah možných onemocnění začíná alergií (to by se vyloučit nedalo) a končí pozitivním HIV testem (to by se vyloučit dalo, tak na 100 %), rozhodla se, že navštíví odborníka.

A bylo jasno, přikalená rohovka.
Ale zvláštně, samozřejmě, jak jinak.
Doporučena hospitalizace. Na pozorování. Sikorka se dost bránila, byla tedy zavolána ještě další dr. na konzultaci. Nakonec doporučeno urychlit vyšetření v Praze, kam jsme byly objednané na únor. No v lednu máme kyčle, zkusíme zda by na Vinohradech nebyli i odpoledne. Máme z prdele kliku prostě štěstí, jsou tam.
A spojí nám to, jsou ochotní.

Je polovina ledna a Sikorka vyráží do Prahy. Letos poprvé s ní nejede MSR, ale babi (matka Sikorky). Klárka změnu spolucestujícího radostně vítá, s babičkou je jiná zábava než s námi.....
Sikorka se nebojí, jestli se trefí do správného tunelu.
A trefuje se.
Takže na Bulovku na vyšetření kyčlí přijíždí na čas, to je mezi 9-10 hodinou. Na rentgenu jsme hotovy jedna, dvě, ale před námi je ještě docela dost lidí.
Takže čekáme.
Ale jde to, po půl dvanácté je odbyté i tohle. Kyčle jsou o.k., v květnu Klárku čeká vyndání šroubu z pravé nohy.

Takže přesun na vyšetření č. 2, čekají nás Královské Vinohrady.
No mapy.cz určily kudy.
Kdybych je neposlechla a cestu si v nich vyhledala sama, asi bychom nějaký ten čas ušetřily:-). No přesun, co měl trvat 20minut trval těch minut 45 (ale je pravda, že dvakrát jsme uvízly v koloně).
Když jsem si nebyla jistá, jestli jedeme správně, zastavila jsem u benzínky, kde jsem se přeptala, a byla poslána přesně tam, kam jsem chtěla jet. Byly jsme od Nemocnice necelý kilometr:-).

Vyšetření prokázalo vzácnou Petersonovu(asi) anomálii. Neléčí se ale operativně (tedy nepředpokládáme, že Klárka bude jednou číst, psát či řídita auto) a na to jí stačí to, jak vidí. Že některé předměty vidí zkresleně, jí je celkem šumák. A vada se tedy bude léčit zatím konzervativně, kapkami.

Takže nakonec to dopadlo ještě docela dobře.

A pak už nás čekala jen cesta zpět. Z Vinohrad žádný zázrak, musí se dost projet středem Prahy. Ale chválím pražské řidiče, tady západ se má od nich co učit. Jen zmíním, pravidlo zipu je pro ně normální a ne soutěž o to, kdo se nacpe. Když omylem vjedu do jiného pruho a přejíždím, není to považováno za provokaci a snahu nacpat se někam rychleji než ten červený, ochotně pustí...a nejen to. Jsou prostě ohleduplnější.

Až na dálnici, to už jsme opustily Prahu, začala Klárka trošku fňukat.
I rozhodla babi, že u nejbližšího KFC (McDonald) pauza. A taky hranolky. Sice to bylo až za 30 km:-), ale dobrý, pauza byla. A taky hranolky, takže dále už se žádný další fňukot nekonal. Doma po celodenním výletě kolem páté.
Ale v pohodě.
S babi byla Klárka v autě úplně vzorná.Vánoce 2015 a Vánoční TDF 2015

24. února 2016 v 23:59 | Sikorka
aneb prosinec, díl třetí a poslední.
(u listopadu odpověď na komentář)

Víte co je TDF? Ne? No přece Tour de family, co se letos stejně jako léta předchozí samozřejmě konalo.

Ale začněme Vánocemi.


Přípravy probíhají už ode dne předešlého. Uvařit a oloupat brambory pro Mistra Kuchaře(tedy MSR), bude jako každým rokem dělat bramborový salát. No jak si přeje, proč ne. Ještě až se naučí i vařit a loupat ty brambory, tak to bude dokonalé.
I když letos brambory - a že jich bylo oloupala Anča.