H O L K Y S I K O R K Y
o Klárce a o Aničce,jejich mamince a trošku i tatínkovi,veliteli malých hasičů
pozadí blogu: staženo ZDE

Kontakt na autorku blogu - Sikorku tu: SikorkaAlena@seznam.cz


ČISTĚ PRO INFORMACI - NA KLÁRKUNENÍ VYHÁŠENÁ ŽÁDNÁ SBÍRKA!!!!


Vánoce 2015 a Vánoční TDF 2015

24. února 2016 v 23:59 | Sikorka
aneb prosinec, díl třetí a poslední.
(u listopadu odpověď na komentář)

Víte co je TDF? Ne? No přece Tour de family, co se letos stejně jako léta předchozí samozřejmě konalo.

Ale začněme Vánocemi.


Přípravy probíhají už ode dne předešlého. Uvařit a oloupat brambory pro Mistra Kuchaře(tedy MSR), bude jako každým rokem dělat bramborový salát. No jak si přeje, proč ne. Ještě až se naučí i vařit a loupat ty brambory, tak to bude dokonalé.
I když letos brambory - a že jich bylo oloupala Anča.


Připravit stromeček do stojánku.
Pokud najdeme stojánek. Pokud ne, pojedeme ho honem někam koupit. V dom. potřebách ve vedlejší vísce měli naštěstí do šesti.


A ráno, 24. prosince může v klidu začít.
Napřed je přinesen stromeček, který je pubertou zkritizován. Prý nejošklivější z celého lesa. To pak odvolává, po té, co jsem jí řekla, že v lese taky rostou modříny a těm jehličí opadává, ty by teprv vypadaly blbě.
Pak hádka o výzdobu. Nechce slaměné ozdoby, uděláme ho jen modro bílý. Já bych k tomu ty malé (ty velké ne, ty jsem kdysi někde dostala zdarma - a je to poznat) slámové ozdoby klidně přidala. Ale nakonec jí ustupuji, neboť skoro celý strom zdobí sama. Tak ať je tedy podle jejího.


Já jdu dělat vánoční kubu. Ach jo, kdysi jsem zkusila podle jakéhosi receptu pohankovou(pohankového) a teď už to tak asi budu dělat vždy.
Letos inovace, přemýšlím jak nahradím ten špek, co do kuby patří. Nakonec šalamounsky, oni ti veganí nejsou vůbec hloupí, takže na pánvičce s cibulkou osmahnu na kostičky tofu uzené (já tedy tofu docela používám, neboť mě i Klárce chutná a je z něj rychle uvařeno, takže ho mám v lednici skoro pořád).
A Anče udělám k obědu čočku, ta tyhle věci až tak moc nemusí. Nakonec máme já i MSR k obědu obojí, holky čočku - Anča a kubu Klárka - Klárka totiž čočku nejí,čočka je jediným jídlem, které jí vysloveně nechutná).


Po obědě (a taky kafi s MSR) jdu s Klárkou na dlouhou procházku. Je totiž krásně, příjemně teplo.
MSR se zatím dává do přípravy večeře, jen tak lehce.
Anča jde lítat ven. S Danem. No prázdniny jsou dlouhé, on jeden z nich jistě něco provede a bude mu lítání venku zakázáno.
(doplněno později ....a taky že jo,a tentokrát Dan. Aby Anče ukázal jakým frajerem je, ukradl doma cigarety, dvě. Než došlo na akci zakouříme si, zjistil to jeho otec,rozehnal je a Dana potrestal zákazem vycházek až do konce prázdnin a zákazem kamarádění s Ančou, to asi navěky:-), a Anča ani Dan si z toho nic moc nedělají a stále spolu kamarádí)

Večeře pro dámy.


Puberta kuře, Pipinďula stejky z tuňáka. Kapra jen my dospělí. Ale nutno přičíst ke cti Klárce, že z kapra, kuřete a tuňáka jí všechno. Tuňáka měla proto, že nemá kosti, kapra ochutnávala ode mne.


A pak už jen stromeček a dárky.
Klárka dostala el. zubní kartáček, ten se jí líbí a již si zuby čistí dobrovolně (ale taky dostala oblečení a hračku). Anča dostala trička, podprsenky (v kiku byl výprodej) a vytoužené běžecké boty. To jsem zvědavá jaké bude nebo nebude mít letos na závodech úspěchy:-).

Letos konečně pohádka docela povedená. Když už nic jiného, tak měla děj, a byla celkem vtipná - tím myslím Korunního prince. Zato Tři bratři. Ach jo. Všechny kritiky, co kdy na ně byly napsané, byly na místě. Jako ještě ten zpívající Klus, co si za ženu vzal Růženku, no budiž.
Ale pak ti další dva....mysliveček se zálibou v nezletilých a ten druhej, kdy mi to přišlo, že už nevěděli jak natáhnout film...Akorát vlk hlídací, ten byl teda dobrej.

A teď k TDF

Po vánocích byl den volno (MSR byl v práci), tak jsme jenom večer na chvilku zaběhly k našim (no na večeři:-)), a na další svátek jsme jeli k rodičům MSR. Na "o". A taky předat dárky.
Proběhlo to kupodivu v pohodě, s Klárkou to šlo, akorát pořád chtěla dědu vodit na schody a chodit s ním nahoru a dolů. No když jí jednou ukázal, že by to šlo a jí se to očividně líbilo.....


Oslava u našich den po návštěvě v K.
Tady samozřejmě bez problému, děti blbnuly, všechny tři....no vlastně i ta slečna pubertální se k nim občas trošku přidávala.


Jo a Josefínka předvedla, že už ujde čtyři celé kroky. To bylo slávy:-),:-),:-).

A pak už jen čekání na konec roku.... 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 lentilka lentilka | 27. února 2016 v 9:19 | Reagovat

Tornádka taky dostala elektrický kartáček, problém čištění zubů... zmenšen, řekněme. Ale už bych jí asi měla vyměnit hlavu. Přeci jen - Vánoce už byly před nějakou dobou. :-D

2 Sikorka Sikorka | 17. dubna 2016 v 22:57 | Reagovat

[1]:
No u nás už bylo odhaleno, že po zmáčknutí bodu vrčí i když není v puse...
Takže problém čištění zubů je stále stejný - spolupráce se nekoná (ale nějakou dobu to bylo o něco lepší). A to  ve škole mi tvrdí, že si zuby čistí ráda (čistí jim je po "o", údajně:-)).

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama